ÚVOD SLOVO POHLEDY HISTORIE POZVÁNKY ODKAZY SLOVÍČKO
 

ZADÁNO PRO DĚTI A MLÁDEŽ

Nezakazujte na tuto stránku přístup svým dětem


Poslední setkání

Nový web studentských bohoslužeb

Jak věří mladí lidé v Boha

Časopis pro dívky IN

Dát či nedát?

Omalovánky

Písně (noty, melodie)

 

 

 

POSLEDNÍ SHROMÁŽDĚNÍ VE ZLATÝCH HORÁCH V TOMTO ROCE

Pátek 16. prosince 2005 byl posledním dnem setkání Křesťanského společenství ve Zlatých Horách v tomto roce. Hlavní program pro tento večer si připravily děti z církve. Nad územím olomouckého kraje řádila vichřice, lámala stromy a sněhové vánice znemožňovaly jízdu na komunikacích. Zlaté Hory a Ondřejovice, jako zázrakem, zůstaly tohoto řádění živlů ušetřeny. Podívejte se na komentovanou fotogalerii z radostného setkání, o které se především zasloužily děti.

Přidán speciální fotozpravodaj ve formátu PDF (cca 500 kB) ke stažení ZDE. Zpravodaj je upraven pro vytisknutí na tiskárně v režimu "Oboustranný tisk" (Ne  brožura!!!).


Nový web Studentských bohoslužeb v těchto dnech spuštěn!

Nasnadě je motto: "Vítejte ve virtuálním křesťanském sboru Studentské bohoslužby !"

Začneme největší novinkou, která je připravena. Jedná se o možnost stahování zvukových nahrávek večerů přímo z internetu. Tento přínos jistě uvítají především ti z Vás, kteří se nemůžou osobně z jakýchkoliv důvodů dostavit a touží po slyšení biblických výkladů od pozvaných řečníků. Nahrávky jsou pořízeny ve formátu mp3, které dokáže spustit již kdejaký domácí počítač. Přes tuto výhodu sdílet mluvené slovo po internetové síti, si Vás dovolujeme nadále pozvat k osobní účasti! Přeci jen slova Pána Ježíše:“ … kde se dva nebo tři sejdou v mém jménu … „ hovoří o významu osobního setkání a budování společenství v Jeho jménu.

Veškeré informace  najdete přímo na webových stránkách sboru Studentské bohoslužby http://cb.cz/studenti/  a pokud se spokojíte alespoň se stručnými a osobním dojmem - tak ty jsou zde.


JAK VĚŘÍ MLADÍ LIDÉ V BOHA

V měsíci květnu 2005 se uskutečnil průzkum mezi mládeží a mladými lidmi. Otázky směřovali ke všem oblastem jejich života, životních jistot a vyhlídek. Pochopitelně také došlo také na otázku: "Věříte v Boha?" Jaké byly odpovědi - to se dozvíte zde.


Tak už je to tady! Křesťanský časopis pro dívky startuje! Právě vychází nový křesťanský měsíčník pro dívky ve věku 12 – 16 let s názvem IN! Bude celobarevný, plný zajímavých fotek, článků a tipů, zkrátka přesně takový, jaký ho současné dívky chtějí mít.  Přečtěte si podrobnosti. Nulté číslo je ZDARMA a slouží k tomu, aby si děvčata časopis předplatila!!! V distribuci je od února 2005.


DÁT ČI NEDÁT? TO JE OČ TU BĚŽÍ - Žák deváté třídy Základní školy ve Zlatých Horách, Robert Kapila, si připravil svůj příspěvek na páteční (28.ledna) křesťanské setkání na Sarkanderu. Příběh o rolníkovi Ondřejovi a jeho postoji k dávání desátků doplnil vlastní úvahou, vyzval k přečtení míst z Lukášova evangelia a přidal i jednu anekdotu. Přečtěte si  celý příběh.


OMALOVÁNKY PRO MALÉ DĚTI - Jsou zde pro vás připraveny obrázky událostí z evangelií, které se vztahují k době velikonoční. Každý týden v měsíci březnu najdete jeden.  Když vám rodiče nebo starší sourozenec přečtou uvedené verše z Nového zákona tak se dozvíte o jakou událost jde.  První obrázek najdete zde a je možné ho po vytištění  vymalovat pastelkami. Zde jsou další obrázky => vel_2 (v zahradě Getsemanské), vel_3 (Ježíš nese kříž) a vel_4 (prázdný hrob). Kreslete.     


ZAHRAJTE A ZPÍVEJTE - naučte se písně. Najdete zde noty, slova (ve formátu PDF - potřebujete prohlížeč Acrobat Reader) a taky melodii ve formátu MID. Snadno pak ji přehrajete v počítači. Ti, kteří hrají na některý hudební nástroj počítač na přehrání melodie nepotřebují. Zatím jsou zde první dvě písně. Tak se na ně  podívejte.
 
 
©LOGOS ZH 2005